„Máš už dost kompu a čtyř stěn?
Staň se teď špionem, vyraz ven.
Objevuj tajné kódy a rozlušti co je skryto v nich.
A vyraz hned, než napadne sníh.“

Instrukce pro špióny

• https://mapy.cz/s/besusutajoKódy jsou na 15 oboustranných kartách. Jedna strana je zelená a druhá žlutá.
    • Skautky, skauti a starší – hledejte karty s kódem se zeleným lemováním
    • Světlušky a vlčata – pro Vás jsou se žlutým okrajem
  • Cestu k místům, kde jsou ukryté karty s kódy vám usnadní nápovědy
  • První najdeš tady už teď. Nezoufej ale, pokud Ti první nápověda nepomůže.
  • Další bude zveřejněna zde v neděli 8.11.2020 ve 12,00.
  • Nápověda třetí se pak bude skrývat tady od středy 11.11.2020 od 12:00.
  • Komu ani to nebude stačit, může se podívat na mapu, ale až v sobotu 14.11.2020 od 6:00.
  • Najdeš-li všechny karty a vyluštíš všechny kódy, sestav tajnou zprávu a pošli ji na vlcatadvur@skaut.cz

Pátrání můžeš začít třeba hned. Hra končí v úterý 17.11.2020 ve 20,00.

!!! Pokud jste nestihli dokončit pátrání, můžete se pokusit ještě do neděle 22.11.2020 do 20,00.!!!

Takhle karta s kódem vypadá

Pravidla:

Desatero špióna

1. Po dobu pátrání dodržuj prosím platná hygienická opatření a usnesení vlády o krizových opatřeních. (zeptej se na ně rodičů)
  2. Ve městě a na cestách nezapomeň dodržovat pravidla silničního provozu, celkově mysli na bezpečnost vlastní i cizí. Nepouštěj se nikam, kde je to nad Tvoje síly.
  3. Pátrat můžeš sám, s kamarádem nebo kamarádkou, s rodiči nebo třeba s babičkou a dědou.
  4. Karty s kódy můžeš hledat v jakémkoliv pořadí. Nemusíš ani stihnout všechny v jeden den.
  5. Při pátrání se ti můžou hodit: nápovědy, blok a tužka, KPZ, svačina, pití, dokonce i mobil s daty a čtečkou QR kódů.
  6. Nemůžeš-li kartu s kódem nalézt, přestože víš, kde má být, napiš na vlcatadvur@skaut.cz nebo Méďovi na WhatsApp nebo Messenger.
  7. Najdeš-li kartu s kódem zničenou nebo nečitelnou, dej prosím opět vědět Méďovi.
  8. Po objevení karty a přečtení kódu ji prosím vrať na stejné místo.
  9. Nenič ani neber kartu s kódem pro sebe – nech ji i pro ostatní.
  10. A nezapomeň si pátrání užít. S úsměvem jde všechno líp.:)