Vedoucím vlčat byl již z dřívějších dob br. Karel Malý – Akela, který se ujal opět této funkce po obnovení činnosti Junáka v r. 1990. Po celá léta byl vedoucím 1.smečky,jeho zástupcem byl br. Jiří Klikoš – Číňan.V r. 1997 se zapojil do vedení smečky br. Jaroslav Toman – Tom.

Na podzim 99 se br. Malý ze zdravotních důvodů vzdal vedení smečky a vedoucím se stal br. Jaroslav Toman.Jeho zástupcem zůstavá i nadále br. Jiří Klikoš. Při vedení smečky začal pomáhat člen roverského oddílu br. Tomáš Pospíšil – Pospa.

Do r. 1997 byla v našem středisku ještě 2. smečka, kterou vedli společně br. Jiří Sucharda – Melounek a br. Zdeněk Novák – Ježek. Br. Sucharda se vedení v r. 96 vzdal a br. Novák sice v činnosti smečky ještě nějaký čas pokračoval, ale později i on musel ze zdravotních důvodů svoji činnost u vlčat ukončit. Protože nebyl nikdo, kdo by se vedení v této druhé smečce ujal, smečka zanikal
a někteří chlapci přešli z ní do 3. junáckého oddílu, kde byli již předtím někteří chlapci vlčáckého věku.

Činnost vlčácké smečky je limitována tím , že po dosažení věku 11 let přechází vlčata do junáckého oddílu a smečka musí být doplňována stále novými chlapci. Vždy se dařilo náborem nováčků početní stav doplňovat, až v r. 96 byl na podzim přírůstek nových chlapců nižší a smečka byla na
počátku r. 97 početně malá. Tehdy vedoucí smečky podnikl rozsáhlou náborovou akci: Zajistil vytištění náborových letáků určeného rodičům chlapců ve věku 7 až 11 let a požádal ředitele všech základních škol
ve městě, aby letáky po dětech příslušného věku rozeslali jejich rodičům. Mimoto ještě br. Malý obešel osobně všechny školy a ve 3. a 4. třídách ZŠ vyprávěl o životě ve skautském oddíle. Nábor měl úspěch – v krátké době se přihlásilo do smečky 21 chlapců.I když všichni tito nováčci nevydrželi a později někteří z nich odpadli, přesto se činnost smečky oživila a většina chlapců skautuje dodnes. Také v současné době – od podzimu 99 se počet smečky vlčat výrazně zvýšil – v r. 2000 bylo registrováno 30 vlčat.

Vlčata 1.smečky se zúčastňují vždy celostřediskových akcí, jako jsou závody v Morseovce, v šifrování a v Kimově a Setonově hře, závodů v uzlování ,podzimní hry „Stínadla“.Letní tábory pořádá 1.smečka samostatně na střediskovém tábořišti Na Kateřině. Každý tábor provází celotáborová hra s různými náměti, jejichž autorem býval dříve br. Malý, ale již od r. 94 vymýšlí a organizuje hry br. Toman.

Vlčata 1. smečky se pravidelně zúčastňují celostátní výtvarné hry pro vlčata a světlušky „Zažíháme světýlko“, kterou vypisuje časopis Světýlko. Svými výtvarnými pracemi, což jsou buď malované obrázky nebo trojrozměrné práce, obsazují některá z předních míst a získávají příslušná ocenění.